Mandala na plátně

Je možné stihnout za jediný den namalovat mandalu na plátno? Samozřejmě! Pojďme to vyzkoušet.

Na celodenním workshopu se společně projdeme světem barev, tvarů, symbolů. Cílem je uvolnit se a naladit na vlastní duši. Zkoušíme různé techniky automatické kresby, hledáme a ladíme motiv budoucí mandaly, zkoušíme varianty. 

V průběhu dopoledne se pomocí suchých pastelů uvolníme, vyzkoušíme si přenést svoje pocity přes ruku na papír. Budeme si povídat o barvách a tom, jak na člověka působí. Následně přejdeme od papíru k plátnu. Budete mít možnost vyzkoušet si techniku malby akrylem, míchání odstínů, práci štětcem i houbičkou. Svoji mandalu si pečlivě rozkreslíte na plátno a vybarvíte akrylovými barvami.

Workshop Barevná mandala Vás na jeden den vymaní z běžného životního koloběhu. Přinese Vám zastavení a soustředění. Poznáte, jak je prastaré umění tvorby mandal přínosné. Prostřednictvím mandal poznáte sami sebe!

 
CO SI NA KURZU VYZKOUŠÍTE

Vyzkoušíte si malbu akrylem na plátně. Naučíte se míchat barvy, pracovat ve vrstvách.

Dozvíte se základy barevné teorie. Zjistíte, které barvy jsou základní a které doplňkové. Poznáte, které barvy spolu vytváří barevný kontrast.

Zjistíte, jak pomocí krátké meditace nalézt motiv svojí osobní mandaly a jak s tímto motivem dále pracovat. Motiv rozkreslíte do detailů, abyste jej mohli pečlivě vybarvit.

Vyzkoušíte si automatickou kresbu a kresbu jako prostředek psychohygieny.

Okusíte kresbu suchým pastelem.

Objevíte rituál vytváření mandaly. Tento rituál Vás dovede k vlatnímu středu.

 

CÍL KURZU

Kurz zakončíte nejen s vlastní mandalou, ale i povědomím, jak si můžete svoji mandalu kdykoliv sami vytvořit. Stanete se nezávislými tvůrci svých osobních mandal.

Tvorba mandal je funkčním nástrojem s léčivými účinky. Odhalte proč si kreslit mandaly.

 

KOMU JE KURZ URČENÝ

Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé kreslíře. Malovat (nejen) mandalu může opravdu každý!
Kurz je určen dospělým a dospívající mládeži. Účast dětí není vhodná.

 

REFERENCE

Děkuji účastnicím kurzu za zpětnou vazbu:

Jana B.

„O vašem ateliéru jsem se dozvěděla na internetu, když jsem hledala kurz o mandalách. S kurzem jsem celkově spokojená. Paní lektorka je  milá, vstřícná, vždy dokázala poradit.Velmi mě zaujal její úvodní výklad o mandalách.“

 

AKTUÁLNÍ TERMÍNY KURZŮ:

27. května 2023 – Chříč – přihlášky: již obsazeno

 

 

Share