Proč si vedu vděčník

Před několika lety mě někdo navedl na myšlenku vést si deník vděčnosti. Každý den do něj zaznamenat, co se mi ten den přihodilo hezkého. Za co jsem vděčná, za co děkuji. 

Nápad se mi zalíbil. Začala jsem psát a objevila tak jednu z nejužitečnějších technik, která ke mě kdy přišla. Něco tak jednoduchého a mocného! 

KOUPILA JSEM SI VDĚČNÍK

Nejprve jsem si každý den zapsala 3 věci. Postupně jsem začala psát víc a víc… Všimla jsem si, že si více všímám. 🙂 Deník mě naučil vnímat to, co přichází a nalézat radost v každodennosti. Nepotřebuji násilně vytvářet radosti, stačí je jen přijímat. 

MOJE MILÉ RADOSTI

Zajímá Vás, jaké radosti to jsou? Tak třeba: 
„Jsem ráda, že jsem dnes potkala tři ježky“
„Děkuji, že jsem dnes otrhala zralé maliny a snědla je spolu s dcerou“
„Děkuji za teplou vůni podzimu“
„Jsem ráda, že jsem dnes mluvila s kamarádkou“
„Děkuji za místo na parkování na Smíchově“
„Děkuji, že nemusím brzy ráno vstávat“
„Potěšilo mě, že po 12 dnech konečně dorazil balík s přízemi“

Jsou tam samozřejmě i ty „velké“ věci – vděk za život, vděk za rodinu… za každé nové ráno. 😉 

PŘIDEJTE SE TAKÉ

Pokud tápete, máte pocit stagnace, nedostatku, nebo šedavých dnů, začněte si vést deník vděčnosti! Zabere Vám to jen pár minut denně. Nic tím neriskujete, nic neztratíte. 

Vezměte zápisník, sešit, nebo jen obyčejný papír. Každý den si zapište drobnosti, které Vás potěšily. Pokud nevíte, co psát, poděkujte za střechu nad hlavou, vodu, kterou jste ten den vypili, za jídlo, spánek, dech. Poděkujte za život. A jakmile začnete vědomě děkovat, bude se objevovat stále víc důvodů, proč děkovat.

A Váš svět se promění k lepšímu!

 

KÉŽ JSTE ŠŤASTNÍ!  

Share