Barevná mandala

Kurz, na kterém si účastníci nakreslí pastelkami svoji vlastní mandalu, je evergreen. Na celodenním workshopu se společně projdeme světem barev, tvarů, symbolů. Cílem je uvolnit se a naladit na vlastní duši. Zkoušíme různé techniky automatické kresby, hledáme a ladíme motiv budoucí mandaly, zkoušíme varianty. 

V průběhu dopoledne se rodí základní obrysy, abychom celé odpoledne věnovali jejich pečlivému přenesení na papír a následnému vyplnění barvami. Kurzisté mají možnost vyzkoušet si techniku kresby pastelkami, míchání odstínů, vytváření plynulých barevných přechodů. Dotkneme se i základů teorie barev.

Workshop Barevná mandala Vás na jeden den vymaní z běžného životního koloběhu. Přinese Vám zastavení a soustředění. Poznáte, jak je prastaré umění tvorby mandal přínosné. Prostřednictvím mandal poznáte sami sebe!

 

CO SI NA KURZU VYZKOUŠÍTE

Naučíte se techniku kresby pastelkami. Naučíte se stínovat a vytvářet plynulé barevné přechody. Naučíte se míchat barvy.

Dozvíte se základy barevné teorie. Zjistíte, které barvy jsou základní a které doplňkové. Poznáte, které barvy spolu vytváří barevný kontrast.

Zjistíte, jak pomocí krátké meditace nalézt motiv svojí osobní mandaly a jak s tímto motivem dále pracovat. Motiv rozkreslíte do detailů, abyste jej mohli pečlivě vybarvit.

Vyzkoušíte si automatickou kresbu a kresbu jako prostředek psychohygieny.

Okusíte kresbu suchým pastelem i linery. Vyzkoušíte různé značky pastelek i různé druhy papíru. Objevíte ty, které Vám nejvíce sedí.

Objevíte rituál vytváření mandaly. Tento rituál Vás dovede k vlatnímu středu.

 

CÍL KURZU

Kurz zakončíte nejen s vlastní mandalou, ale i povědomím, jak si můžete svoji mandalu kdykoliv sami vytvořit. Stanete se nezávislými tvůrci svých osobních mandal.

Tvorba mandal je funkčním nástrojem s léčivými účinky. Odhalte proč si kreslit mandaly.

 

KOMU JE KURZ URČENÝ

Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé kreslíře. Kreslit (nejen) mandalu může opravdu každý!
Kurz je určen dospělým a dospívající mládeži. Účast dětí není vhodná.

 

REFERENCE

Děkuji účastnicím kurzu za zpětnou vazbu:

Jana S. 

„Kurz tvoření mandal se Žanetou byl krásný, soustředěný a klidný čas, který ubíhal v úplně jiném rytmu, než obvykle. Tak nějak měkce a ladně. Během kurzu byly „nakrmeny“ všechny mé stránky – praktická (názorná ukázka tisíců druhů papíru a miliónu druhů pastelek – vše možné vyzkoušet a použít – včetně Žanetiných osobních pastelek! Wow!), zvídavá (jak pracovat s barvami, kde se vzaly mandaly, jak barvy na lidského tvora působí) a konečně duchovní (zastavit se, dýchat, tvořit). To vše jsme v naprosté pohodě zvládli za jediný den.“

Veronika T.

„Lektorka Žaneta se mi líbila, byla přirozená, nevnucovala nic ze sebe, nechala nás tvořit a předala nám, co měla-bylo to zajímavé a příjemné!“

 

 

AKTUÁLNÍ TERMÍNY KURZŮ:

22. dubna 2023 – Plzeň, Ateliér Plzeň – přihlášky: info@atelierplzen.cz
20. května 2023 –
Praha Vinohrady, Ateliér Malování kreslení – přihlášky: Ateliér Malování kreslení

 

Share