Vůně na dálku

Jsou akce, do kterých jdu impulsivně. Po hlavě, či lépe bezhlavě. A vytvoření osobního parfému na dálku byla jedna z nich. 

Když jsem na facebooku objevila výzvu Ludmily Kotalíkové hledající zákazníky ochotné nechat si intuitivně namíchat vůni, přihlásila jsem se bez váhání. 

Potkaly jsme se prostřednictvím videohovoru a já byla zvědavá, co se bude dít. Lída mi nabídla možnost vybrat si ze dvou sad karet. Jednoznačně zvítězily mandalové karty „Vůně v obrazech“. Propojení mandal a vůní ladí k mé duši. Chvilku jsme si s Lídou povídaly, hledaly téma mého parfému. Jakmile bylo jasno, umožnilo nám naše propojení výběr 3 éterických olejů.

 

Pomeranč – bazalka – benzoe

Nemám s éterickými oleji hlubokou zkušenost. Vybavím si jen pár základních vůní. Pomeranč mezi ně patřil, ostatní dvě nikoliv. Nicméně mandly mi daly jisté vodítko. Bazalka obrazově propojila pomeranč s benzoe. Vytvořila most mezi dvěma harmonickými složkami. Most, který člověka nenechá usnout na vavřínech. Zatímco pomeranč a beznoe hřejí, hladí a konejší, bazalka provokuje. Motivuje k aktivitě, k pohybu, k pozornosti. 

O vůních jsme si povídaly – jaké jsou jejich aromaterapeutické účinky, jak k sobě ladí, jak odpovídají na moje téma. I když jsem si zatím neuměla představit jejich kompozici, byla jsem naprosto klidná a neměla jsem o výsledek obavu. 

Celé naše on-line setkání jsem si velice užila. Smály jsme se, byly uvolněné, napojené jedna na druhou. Společný čas byl pro mě jako pohlazení a povzbuzení zároveň. Velmi osvěžující, plynoucí svěže a lehce jak pramen bystré vody.

 

První setkání, druhé setkání

Parfém mi přišel vzápětí poštou. Rozbalila jsem obálku, otevřela roll-on a přivoněla si. Nechala jsem na sebe vůni působit.  

Vůně je opravdu zajímavá, neotřelá. Na první setkání je hodně zvláštní a určitě bych si ji sama od sebe nevybrala. V něčem je pro mě až trochu zneklidňující. A právně to zneklidnění vytahuje člověka mimo jeho známý prostor.

Vůni jsem si dala na zápěstí a nechala působit. Rozvoněla se do velmi příjemné a zajímavé kompozice. Cítím v ní venkov – seno, slámu, slunce… domov, trochu zapomenutých knížek… uvolněné odpoledne.

Po týdnu mám i své druhé dojmy. Vůně se mi líbí čím dál víc. Vystihuje moje momentální rozpoložení, moji současnost. Pomeranč a benzoe mi poskytují pocit bazálního bezpečí a důvěry ve spočinutí v přítomnosti. Bazalka udržuje mysl bdělou a otevřenou. Dohromady tvoří podporující celek. 

Kompozice se mnou ladí. Jsem moc ráda, že jsem bezhlavě a s otevřeným srdcem skočila do otevřeného aromaterapeutického prostoru. Výsledek je skvělý!

Mockrát děkuji a vřele doporučuji!

S Lídou se spojíte prostřednictvím stránek: www.aromadoteky.cz nebo mailem aromadoteky@aromadoteky.cz

Share