Jak vybrat mandalu

Je jich tolik a nevíte kterou z nich si vybrat? Je to jednoduché… Zkuste jednu z následujících dvou cest. Zvolte tu, která je Vám v tuto chvíli bližší. 

TEMATICKÁ MANDALA

Pojmenujte svoje téma – situaci nebo stav, který řešíte, nebo cíl, k němuž směřujete. Svoji mandalu vybírejte tak, aby byla Vašemu tématu, nebo cíli co nejblíže. Projděte si názvy a popis mandal. Ta Vaše se Vám nemusí na první pohled líbit. Může Vás i iritovat, být Vám nepříjemná. Je to tím, že mandala udeřila pomyslný hřebíček na hlavičku a zrcadlí Vaši obtíž. Ani zcela opačná situace – tedy „láska na první pohled“ není špatná. V tomto případě mandala ladí s Vaším pohledem na věc. Nejméně vhodnou reakcí je lhostejnost – tedy stav, kdy ve Vás mandala nebudí žádné emoce. V tomto případě zkuste druhou cestu.

INTUITIVNÍ VOLBA

Začněte stejně – pojmenujte si svoje téma. A požádejte o mandalu. Prohlédněte si obrazy a vyberte ten, který k Vám hovoří nejsilněji. Emoce nemusí být vždy kladná. Právě naopak, ta nejsilněji působící mandala ve Vás může vzbuzovat vzdor, odtažení, negaci. Zkrátka vyberte tu mandalu, která Vám první padla do oka, nebo ke které se Váš zrak vrací, aniž byste se o to jakkoliv snažili. Právě ta mandala je pro Vás a Vaši situaci nejvhodnější. 

ROZUMEM či CITEM

Mandaly se mohou vymykat rozumovému vnímání. Jdete-li k jejich pochopení cestou analytického zkoumání, snadno zabloudíte. Moje mandaly jsou intuitivní. Nemají jasně kalkulovaný koncept. Vznikají často s přivřenýma očima, barvy občas vybírám poslepu. Pokud se použité barvy shodují s nějakým ustáleným konceptem (např. systémem čaker), nebylo to prvotním záměrem. Proto při vnímání mandal doporučuji řídit se více vlastním citem a intuicí. Není od věci přivřít oči a sledovat jen barevnost. 

A pokud všechny cesty selžou, vybírejte poslepu! 🙂 

 

Přeji Vám šťastnou volbu Vaší mandaly.

Share