obraz_nahled_pfSlovo mandala znamená kruh. Tvar, který je příjemný nejen pro lidské vnímání, ale i tvorbu. Kruhová díla nalézáme napříč historií i kulturami. Jsou jimi kruhové megalitické stavby, chrámy, rotundy, vitrážové rozety v gotických chrámech, symboly Posvátné geometrie… Jedinečné jsou buddhistické mandaly vysypávané z barevného písku.

Příroda kolem nás je plná mandal. Kruhy nás obklopují doslova na každém kroku. Není tedy divu, že se jimi lidé odpradávna inspirují… 

 

MANDALY MÉ

Mandaly mě pohlcují do svého středu. Od dětství jsem fascinovaná vitrážemi. Dodnes si pamatuji svoje vytržení z obrovské rozety v katedrále sv. Víta. Tenkrát jsem po návratu domů vzala voskovky a začala ji kreslit. Moje první mandala!

Svět vidím v mandalách. Vnímám kruhy kolem nás, nechávám je na sebe působit. Jejich odrazy tvořím intuitivně. Barvy i tvary přichází samy a já jsem jen zprostředkovatelem obrazu a jeho sdělení. 

 

GALERIE

Mandaly tvořím několik let. Jejich témata mě napadají spontánně. Jsou chvíle, kdy se přede mnou objeví mandala a já vím, že ji musím namalovat. Pracuji s uměleckými pastelkami, akrylovými i olejovými barvami. Každá mandala „chce své“. Některé se dané technice vzpírají, zatímco při použití té správné vznikají s lehkostí.  

Nahlédněte do galerie mých mandal: 


Mandala „Mým nenarozeným dětem“ je v tiskové kvalitě ke stažení zdarma.

Mandala „Neoddělenost“ (k vykreslení) je ke stažení zdarma.

Přečtěte si „Jak vybrat mandalu“ 

Osobní mandalu si objednejte ZDE. Bude mi ctí ji pro Vás nakreslit.

Reprodukce mandal jsou k zakoupení ZDE

Share