Mandaly

Mandala – magický kruh, ve kterém se potkává ženská energie (barva) s energií mužskou (tvar). Slovo mandala pochází z východu, avšak samotný kruh je obecným symbolem, který provází lidstvo od nepaměti.

20140318_mandala_mysl_xVe své tvorbě se věnuji kresbě mandal pastelkami. Při tvorbě využívám techniku automatické kresby. Samotné mandaly jsou propracované a originály mají velikost cca 15×15 cm.

K prodeji nabízím kvalitní reprodukce ve velikosti 1:1 a kartičky ve velikosti 7,5 x 7,5 cm. Reprodukce jsou zalaminované.

Aktuální nabídku naleznete ZDE.

 

Osobní mandala –  vzniká na přání pro konkrétní osobu. Při její tvorbě vycházím z automatické kresby, kdy se objeví základní linie mandaly. Pak následuje pečlivé přenesení linií jako podklad pro originální obraz.

Barvy, kterými mandalu kreslím, volím intuitivně. Stejně tak intuitivně pracuji se základním tématem mandaly. Obraz se postupně rodí pod mýma rukama a já často do poslední chvíle netuším, jak bude finální mandala vypadat.

Osobní mandaly maluji akrylovými nebo olejovými barvami na plátno (rozměr dle dohody), nebo kreslím uměleckými pastelkami ve velikosti cca 15×15 cm.  Obdržíte originální malbu na plátně, či kresbu podlepenou kartonem.

Osobní mandalu objednávejte ZDE.

 

 

Share